نادر طاهری

مشاور توسعه سازمانی

مدرس دانشگاه

نادر طاهری

مشاور توسعه سازمانی

مدرس دانشگاه

وبلاگ شخصی

کتاب تفکر، سریع و کند، نوشته دانیل کانمن

2021-05-06 معرفی کتاب
کتاب تفکر، سریع و کند، نوشته دانیل کانمن

تاریخ انتشار: 1 مارس 2013

کتابی در حوزه تصمیم گیری

بیش از دو میلیون نسخه فروخته شده و توسط نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال به عنوان یکی از ده کتاب برتر سال 2011 انتخاب شد.

دانیل کانمن ، روانشناس مشهور جهان و برنده جایزه نوبل اقتصاد ، در کتاب پرفروش خود ، تفکر ، سریع و آهسته ، ما را به گشت و گذار اساسی در ذهن می رساند و دو سیستم را توضیح می دهد که ما را به فکر می اندازند. سیستم 1 سریع ، شهودی و احساسی است. سیستم 2 کندتر ، بیشتر مشورتی و منطقی تر است.

کانمن فاش می کند که در کجا می توانیم به شهود خود اعتماد کنیم و چگونه می توانیم از مزایای تفکر کند استفاده کنیم. او بینش عملی و روشنگری درباره چگونگی انتخاب در تجارت و زندگی شخصی ما و اینکه چگونه می توانیم از تکنیک های مختلفی برای محافظت در برابر نقص ذهنی که اغلب ما را به دردسر می اندازد ، استفاده کنیم. تفکر ، سریع و آهسته تقریباً ده سال در لیست پرفروش ترین کتاب ها ، یک کتاب کلاسیک معاصر است ، کتابی اساسی که زندگی میلیون ها خواننده را تغییر داده است.

دانیل کانمن، که تخصص اولیه‌اش روانشناسی بوده است، جایزه نوبل در رشته اقتصاد را در سال ۲۰۰۲ دریافت کرده که این مسئله، خود به جذابیت آکادمیک او می‌افزاید. دیوید بروکس در نشریه‌ی نیویورک تایمز می‌نویسد: این کتاب قرن‌ها پس از ما هم در خاطر انسان‌ها باقی خواهد ماند.