نادر طاهری

مشاور توسعه سازمانی

مدرس دانشگاه

نادر طاهری

مشاور توسعه سازمانی

مدرس دانشگاه

وبلاگ شخصی

کتاب استارتاپ نحیف، نوشته اریک رییس

2021-05-06 معرفی کتاب
کتاب استارتاپ نحیف، نوشته اریک رییس

تاریخ انتشار: 13 سپتامبر 2011

کتابی در حوزه کارآفرینی

بیشتر استارت آپ ها شکست می خورند. اما بسیاری از این شکست ها قابل پیشگیری هستند. Lean Startup رویکرد جدیدی است که در سرتاسر جهان اتخاذ می شود ، روش ساخت شرکت ها و راه اندازی محصولات جدید را تغییر می دهد. آنچه که در همه استارت آپ ها مشترک است ، رسالت نفوذ در آن مه عدم اطمینان برای کشف راهی موفقیت آمیز به سوی پایدار کسب و کار.

رویکرد Lean Startup یک شرکت را قادر می سازد تا با چابکی جهت را تغییر دهد ، برنامه ها را اینچ به اینچ ، دقیقه به دقیقه تغییر دهد. رییس یک رویکرد علمی برای ایجاد و مدیریت استارتاپ های موفق در عصری فراهم می کند که شرکت ها بیش از هر زمان دیگری نیاز به نوآوری دارند. این کتاب علیرغم اغلب کتاب های حوزه کارآفرینی از نصیحت و شعار پرهیز نموده و به همین دلیل نویسنده آن در میانسالی و با این کتاب به چنین شهرتی دست پیدا نموده.

هنگام استفاده از Lean یا ناب همیشه به خاطر داشته باشید که این صفت، در مقابل چاق و دارای چربی‌ِ اضافی به‌کار می‌رود. بنابراین نویسنده به ساختارها و کسب و کارها و فرایندهایی که اتلاف منابع کمی در آن‌ها وجود دارد و بیهوده چاق نیستند، اشاره دارد. Lean در فارسی به معنای لاغر و نحیف است اما در اینجا اصلا دارای بار معنایی منفی نیست.